top of page

Přespání ve Višňovském srubu. Krásně strávený víkend s průšvihem nakonec.


Přespání ve Višnové, Foxík

O víkendu jsme v rekordním počtu 4 malých a 2 velkých Foxíků vyrazili do Višňové. Hodně menších Foxíků nám před odjezdem onemocnělo, nebo bylo zavřeno do karantény. Ani to nás ale od výletu neodradilo.


V sobotu ráno jsme vlakem vyrazili do Višňové, odkud jsme došli na skautský srub uprostřed lesů. Krásné počasí se nás drželo po celý víkend a tak bylo vše hned o něco veselejší. Po příjezdu jsme nasbírali sníh, z kterého jsme vyrobili vodu na mytí nádobí, dali svačinu a vyrazili na první program, kde jsme se snažili "upéct co nejvíce pizz"! Na večeři jsme si vydělali a mohli tak dát další svačinku. Neminula nás ani procházka po okolí, ze které se všichni vrátili řádně vyváleni ve sněhu a zasypání spoustou sněhových koulí. Po večeři, ke které jsme měli buřtguláš, jsme se vrhli na vyrábění masek. Všem se masky moc povedly, i když to nebyl vůbec jednoduchý úkol! Posuďte sami, na fotkách níže. Před spaním jsme ještě chvilku řádili a pak už každý zalehnul do spacáku.


V neděli ráno jsme si dali krupicovou kaši a po dalším sběru sněhu vyrazili ven na další hrátky. Po svačince nám zbývalo masky dozdobit. Tady se teprve projevila kreativita všech malých Foxíků! K o bědu jsme si dali "táborové těstoviny" dle přísně tajného receptu a vrhli se na balení a úklid srubu před odchodem. Pak už nám zbývalo jen dojít na vlakovou zastávku a skočit na vlak zpátky do Jablonce :).

Moc děkujeme všem malým účastníkům. Bylo to s nimi opět úplně super!A teď k tomu průšvihu, který nakonec ještě dopadl dobře. Při odchodu jsme vysypali popel z kamen vedle chaty do sněhu s vírou, že to nemůže udělat žádnou škodu. Opak se stal pravdou. Žhavé uhlíky si našli cestu k listí a listím až ke srubu. Díky včasnému nahlášení a následnému příjezdu hasičů to dopadlo lehce ohořelým trámem a částí vyříznuté podlahy ve vnitřku srubu. Tímto chceme poděkovat hasičům, kteří vše v pořádku zajistili a v objektu neudělali žádné velké škody. Také skautům, od kterých jsme měli srub zapůjčený za jejich seriózní a vstřícné vystupování. Chyba byla naprosto zbytečná a velice nás mrzí, že jsme tolika lidem přidělali zbytečnou práci a starosti navíc. Na odstranění následků pracujeme a vynasnažíme se vše opravit k původnímu obrazu a přidat nějakou hodnotu navíc. Poučení jsme si z tohoto jednoho přespání odnesli více než dost. Ještě jednou se omlouváme a všem zúčastněným děkujeme.


17 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page