top of page

Penzion Mileta

Penzion Mileta najdete nedaleko Pece pod Sněžkou, hned na okraji Krkonošského národního parku. Stojí na samotě, uprostřed luk a lesů.
Autobus až k penzionu nedojede, děti k němu budou muset necelý kilometr dojít. Věci nahoru vyvezeme osobním autem. Už to napovídá, že Vás čeká škola v přírodě/ lyžařský kurz v opravdové přírodě.

Disponuje 2 - 4 lůžkovými pokoji, z nichž každý má vlastní sociální zařízení.

Pro větší skupiny je rozdělen do dvou křídel, každá tak může mít své soukromí.

V Penzionu najdete velkou jídelnu, která se dá pro potřeby výuky/ programu rozdělit na dvě místnosti. Navíc je tu ještě menší herna a počítačová místnost. V případě ošklivého počasí se tedy je kam schovat a realizovat program vevnitř.

U ubytování se pak nachází hřiště na míčové hry a dětské hřiště.

Na výlet se pak můžeme vydat třeba na Portášovy boudy, kam je to asi 2 kilometry. Nebo se s částečnou pomocí lanovky podívat až na Sněžku! - 4 km na Růžovou horu, lanovkou na Sněžku a zase zpátky.

V zimě je chata ideálním místem pro lyžařské kurzy. Pokud je dostatek sněhu, lyže se nasadí přímo před chatou a dojedete na nich až do Lyžařského areálu Velká Úpa. Zde najdete jednu lanovku a tři vleky. Na lyžích pak znovu dojedete až před chatu.
Pokud je sněhu méně, skiareál je vzdálen asi 300m.

  • Počet lůžek: 112

  • Sociální zařízení na každém pokoji

  • Možné rozdělení skupin do dvou křídel

  • Krásné prostředí s větším množstvím vnitřních a zastřešených prostor pro případ špatného počasí

  • Okraj Krkonošského národního parku

  • Na opravdové samotě

Přibližná cena školy v přírodě po-pá:

bottom of page