top of page

Chata Radost  

Horská chata Radost leží v obci Plasnice, nedaleko Deštného v Orlických horách. Chata je z velké části již zrekonstruována a nebude trvat dlouho, než se tak stane úplně.

Jsou tu dvě možnosti ubytování:

  - v hlavní budově, kde najdete 50 lůžek a sociální zařízení je společné na chodbě. Staré pokoje odpovídají klasickému standardu školního ubytování, nově opravené pokoje jsou velmi pěkný nadstandard. V přízemí se nachází jedna velká společenská místnost, která se dá ovšem rozdělit na dvě tak, aby program v jedné nerušil program v té druhé. Chata je dále vybavena televizí, šipkami, pinpongovým stolem a v jídelně novým hifi ozvučením (na diskotéky apod.).   nebo v chatkách, které rovněž prochází rekonstrukcí - 60 lůžek. Starší chatky odpovídají školnímu standardu, jsou se sociálním zařízením a je možno je využívat.

 

 - v chatkách, které jsou rovněž v půlce rekonstrukce. Starší také odpovídají normálnímu školnímu ubytování a vždy disponují vlastním sociálním zařízením a topením, takže jsou obyvatelné i v zimním období. Ty opravené jsou opravdu krásné a jsou vybaveny koupelnou i ložnicí hotelového standardu. Jsou vytápěny radiátory, ale studenější večery si v nich můžete zpříjemnit zatopením v kamnech. Pro učitelský doprovod velmi pěkné a klidné místo pro strávení celého týdne!

Majitel chaty vlastní autobus, kterým si pro vás za zvýhodněnou cenu dojede až ke škole. Ušetříte proto i za dopravu. Autobus je navíc k dispozici po celý týden, proto není ani vzdálenější výlet žádným problémem.

Bezprostřední okolí chaty tvoří pouze louky a lesy, proto je místo jako stvořené pro pobyty v přírodě a zážitkové programy. K objektu patří bazén, dětské brouzdaliště, trampolína, pergola, která se dá za pěkných dní využít k dopolednímu vyučování, hřiště na kopanou a hřiště na volejbal. Hned vedle majitel chová koně, daňky a prasata. Je to zkrátka nádherná samota, kterou jen tak někde nenajdete.

Chata je nedaleko lyžařského areálu Deštné v Orlických horách. Chata spolupracuje se sjezdovkou Špičák, kde tak máte na skipasy 20% slevu. Autobus také slouží celý pobyt jako osobní skibus - a to zcela zdarma. Vše je v ceně pobytu.

  • Počet lůžek: 50 chata, 60 chatky

  • Na 15 žáků 1 dospělý zdarma

  • Nádherné okolí samoty.

  • Bazén, infra sauna, pergola, chov domácích zvířat

  • Vlastní autobus

  • Velmi vhodné pro školy v přírodě i lyžařské pobyty.

Přibližná cena školy v přírodě po-pá:

  • 1. Stupeň:   4.200,- (min. 40 platících účastníků)

  • 2. Stupeň:  4.300,- (min. 40 platících účastníků)​​

Co je v ceně?

http://www.chataradost.cz/

bottom of page