top of page

V únoru jsme pro 5. ZŠ z Mladé Boleslavi zorganizovali lyžařský kurzíkS touto zimou jsem byl opatrný. Na podzim nebylo vůbec jisté, zda a v jakých podmínkách zimní sezóna proběhne. Lyžařské kurzy jsme tím pádem nijak více nenabízeli. Když se nám ale z 5. ZŠ, z Mladé Boleslavi ozvala paní učitelka Týna Lazarová, řekli jsme si - proč ne!

Zimní sezóna nakonec dopadla na výbornou a stejně tak náš lyžařský kurz v Penzionu pod Severákem, kde to už dobře známe. Místní výborná kuchyně a velice příjemní majitelé náš lyžák posunuli na jinou úroveň. Přes předchozí zavřené sezóny byli pilní a všechny pokoje si vysloužily rekonstrukci. Nad to všechno jsme tedy měli tu čest být skoro v novém. Za služby velice děkujeme!


A lyžařský kurz? I přes to, že jsme měli na začátku lyžaře, kteří na lyžích nikdy před tím nestáli, na konci kurzu všichni sjeli i tu nejprudší sjezdovku! Naučili se jezdit na pomě i na kotvě a zaskákali si na skokáncích. První družstvo zase zjezdilo v okolí co šlo a myslím, že jsme si to všichni užili. Na návštěvě u nás byla - naštěstí jen na přednášce - horská služba, zkoušeli jsme si vykopat záhrab, jedno odpoledne jsme se dostatečně vybobovali a nachytali v chalupě i pár "zločinců". Expedice Chyť si svého Yettiho, jak si třída výpravu pojmenovala, byla tedy úspěšná!


Slovy paní učitelky: "Expedice pod Severákem byla všemi členy prohlášena za velmi úspěšnou. Díky lyžařské, usměvavé, ochotné, a pohodové podpoře Toma a Pandy se dětští účastníci expedice naučili lyžovat nebo si zdokonalili své dovednosti v ovládání lyží. Těmto borcům patří naše velké díky. Všichni doufáme, že příští zimu podnikneme další společné dobrodružství."


My děkujeme za důvěru a už se také těšíme na další výpravu! :)

19 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page