top of page

Chata pod Štěpánkou

Chata pod Štěpánkou leží v Jizerskohorské obci Příchovice. Je krásně dostupná autobusem i v zimních měsících a nabízí jednoduché turistické ubytování. Svou polohou je ale výbornou volbou pro letní i zimní pobyty. K výletu se přímo nabízí nedaleká rozhledna Štěpánka, ze které je nádherný výhled na Jizerskohorské kopečky.
Jako na rozhledně se však budete cítit hned při východu z chaty. Nádherný výhled je totiž z celé obce Příchovice.
Nedaleko je také areál U Čápa, kde je muzeum Járy Cimrmana, Maják (další, nová rozhledna), rozlehlý lesopark, který je se svými atrakcemi a prolézačkami zaměřený na děti a spoustu dalšího.

Chata nabízí 50 lůžek se společným sociálním zařízením, dvě místnosti sloužícími jako učebny, nebo klubovny pro náš zážitkový program. Hned za ubytováním začínají louky, které jsou ideální pro naše rozličné hry.

Je nutné také zmínit výtečnou kuchyni, kterou paní domácí vaří s láskou :).

V zimě jsou na prahu chalupy běžecké tratě. Sjezdovka U Čápa je vzdálena asi 300m, mírnější sjezdovka Pod Štěpánkou pak asi 100m. Krátkou chůzi jste tak hned ve skiareálu, kde je možno po celý pobyt uschovat lyže a snowboardy.

Po zbytek roku chata nabízí dobré startovní místo pro výlety do okolí Jizerek, louky i lesy pak zajišťují zázemí pro náš zážitkový program. Ohniště s posezením.

  • Počet lůžek: 50

  • Na 10 žáků 1 dospělý zdarma

  • Ubytování je vždy pouze pro vás, i když je účastníků méně

  • Bazén a bowling v nedalekém penzionu

  • Vhodné pro školy v přírodě, adaptační i lyžařské kurzy

Přibližná cena školy v přírodě po-pá:

  • 1. Stupeň:   4.600,- (min. 40 platících účastníků)

  • 2. Stupeň:  4.700,- (min. 40 platících účastníků)
    Co je v ceně?

www.echalupy.cz

bottom of page